• TĚLOCVIČNA ŠKOLY

úterý, 31 leden 2023 10:48 | AKTUALITY DRUŽINA

Akce ŠD - Sněhulák

Ve dnech 16. 1. - 24. 1. 2023 se ve školní družině uskutečnila rukodělná soutěž SNĚHULÁK ŠD.

Děti při tvoření využily nesčetné množství různých materiálů a technik. Máme zde sněhuláky dřevěné, látkové, papírové, popcornové či kreslené. Tito sněhuláci nám zdobí chodbu ŠD.

Děti byly oceněny hodnotnými cenami a diplomy. Všem dětem děkujeme za účast v soutěži.

pátek, 20 leden 2023 14:24 | AKTUALITY DRUŽINA

Akce ŠD - Kuželky

V pátek 13. ledna jsme vyměnili vycházku v tomto sychravém počasí za hru v kuželky.

Tuto sportovní disciplínu uvítali kluci i děvčata. Každý hráč měl tři pokusy. Ti nejlepší získali sladkou odměnu.

Pro všechny to byla vítaná změna.

čtvrtek, 22 prosinec 2022 11:27 | AKTUALITY DRUŽINA

Vánoční přání

čtvrtek, 22 prosinec 2022 11:20 | AKTUALITY DRUŽINA

Akce ŠD - Vánoční besídka

Dnes 20. prosince se v odděleních školní družiny uskutečnily Vánoční besídky.

Děti si úvodem poslechly poutavé vánoční příběhy. Poté zpívaly vánoční písně a koledy. Dále přemýšleli při vánočních hádankách a kvízech, zopakovali si vánoční zvyky a tradice, zatančili si na oblíbené vánoční písně.
Posilnili se vánočním cukrovím nebo jinými dobrotami, za což rodičům velmi děkujeme.
Chceme dětem předávat české tradice Vánoc.
Na závěr besídky čekaly na děti dárky pod stromečkem.

pondělí, 12 prosinec 2022 08:36 | AKTUALITY DRUŽINA

Akce ŠD - Mikulášský den

V pondělí 5. prosince se v naší školní družině konala akce MIKULÁŠSKÝ DEN. Děti mohly přijít v kostýmech čerta, anděla nebo Mikuláše. V jednotlivých odděleních jsme připravili  bohatý program. Děti si zopakovaly básničky a písničky pro dnešní večer. Někteří se poprvé seznámili s tradicí Mikuláše. Hledaly čertovský poklad, řádily na Luciferově díze a zažily bojovku o čertí poklad. Děti soutěžily, plnily úkoly, tančily a jinak se dopracovaly k vytouženému pokladu.

Odpoledne jsme si všichni moc užili a ani čertovské strašení nás nevyděsilo! Tak zase za rok...

vychovatelky ŠD

V úterý 29. listopadu se uskutečnila PĚVECKÁ A RECITAČNÍ SOUTĚŽ ŠD.

Děti měly více než týden na přípravu písniček a básniček. Po zahájení soutěže jsme se všichni společně rozezpívali, abychom soutěžícím pomohli odbourat trému. Slyšeli jsme české lidové, populární, pohádkové i vánoční písně, básně ze školních lavic a také mikulášské říkanky. Soutěž jsme zakončili písněmi na přání.

Nejlepší zpěváci obdrželi diplom a pěknou cenu.

pondělí, 21 listopad 2022 14:57 | AKTUALITY DRUŽINA

Vánoční trhy - pozvánka