• VYBAVENÍ TŘÍDY

pátek, 31 březen 2023 14:10

Akce ŠD - Březen - měsíc čtenářů ve školní družině

V měsíci březnu se jako už každý rok věnujeme ve školní družině knížkám. Každé oddělení má svou výstavku knih, kterou po týdnu obměňujeme. Vybíráme tituly klasické i moderní, ze kterých si čteme ukázky. Zajímají nás autoři a obdivujeme ilustrátory. Děti také nosí své oblíbené knihy z domova a popisují příběhy svých favoritů.

Letos se naše školní družina opět zúčastnila soutěže pro malé čtenáře - RANDE S KNIHOU, ve spolupráci s pobočkou městské knihovny v Děčíně 3. Každému oddělení byla zapůjčena dobrodružná kniha, kterou jsme během března přečetli. Úkolem dětí bylo nakreslit oblíbenou postavu z četby.
Ve středu 29. března jsme všechny ilustrace a zapůjčené knihy odnesli do již zmiňované knihovny. Paní knihovnice dětem vysvětlila chod knihovny a ochotně odpovídala na jejich otázky. Děti si se zájmem prohlížely knihy, časopisy a mohly vyplnit čtenářský kvíz.
Při odchodu děti dostaly lízátko a spoustu hodnotných cen na tvoření v ŠD.

vychovatelky ŠD