• TĚLOCVIČNA ŠKOLY

pondělí, 07 září 2020 10:49

Netopýří noc

Netopýří noc Netopýří noc Lukáš Bartoň

V pátek 4. 9. 2020 se členové biologického kroužku zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané AOPK ČR – Správou CHKO Lužické hory a Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při Správě CHKO Jizerské hory. Netopýří noc, na kterou každoročně vyrážíme, probíhá v PP Naděje nedaleko Cvikova.

Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kolem deváté hodiny večer, před desátou hodinou jsme pak byli na místě. Od parkoviště se poté ještě šlo asi 20 minut tmavým lesem, takže baterky byly nutností. Na místě konání byl pro návštěvníky připraven stánek s různými upomínkovými předměty a propagačními materiály. Každý návštěvník zde obdržel památeční vstupenku a placku s netopýřím motivem a mohl zdarma využít nabídky horkého čaje či kávy.

Poté následoval příkrý kopec, kde měli chiropterologové připravenou presentaci výzkumu odchycených netopýrů. Letos počasí netopýrům přálo a chytlo se jich velké množství. Z odchycených druhů můžeme jmenovat například netopýra ušatého nebo netopýra brvitého. Po všech nutných měřeních a váženích odchycených netopýrů si zájemci mohli dokonce netopýra vzít do ruky a pustit ho zpět do přírody.

Když nastal čas, tak jsme se za svitu baterek vydali zpět k našemu minibusu a dorazili do Děčína řádně znavení kolem jedné hodiny ráno.

Děkuji všem účastníkům za zájem a budu se těšit opět příště.

Mgr. Bc. Lukáš Bartoň

Pozn.: Fotografie označené číslem 1 až 4 – autor: Daniel Horáček, zdroj: https://www.facebook.com/Evropska.noc.pro.netopyry/posts/10158695384073256

Přečteno: 854 x Naposledy změněno pondělí, 07 září 2020 11:04

Galerie Obrázků