Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Zápis pro žáky / děti z území Ukrajiny

    Zápis k povinné školní docházce a předškolnímu vzdělávání určený pro přijímání cizinců, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná ochrana v…

    čtvrtek | 26.květen 2022 | 11:58

NAŠE ŠKOLA

  • MODERNÍ POMŮCKY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
čtvrtek, 05 květen 2022 21:51

Den Země

Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se žáci navštěvující Biologický kroužek účastnili akce Den Země, kterou pořádali AOPK a CHKO České Středohoří. Na akci se mohli seznámit s činností různých spolků podporujících ochranu přírody, prohlédli si preparáty zvířat, které se v našem regionu vyskytují, dále si mohli nabrat spoustu informačních materiálů o přírodě v okolních chráněných územích atd.

Cesta od školy ke knihovně a zpět byla pojata zároveň jako exkurze po přírodě města Děčín. Žáci se pod mým vedením seznámili s několika vybranými druhy rostlin a živočichů a s problematikou biodiverzity měst. Asi nejvíce byli žáci nadšení z pozorování našeho druhého nejmenšího ptáka – králíčka ohnivého, kterého jsme přilákali přehráváním jeho hlasu na vzdálenost jen několika málo metrů.

Mgr. Lukáš Bartoň

Přečteno: 72 x Naposledy změněno středa, 11 květen 2022 21:58