Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Zápis pro žáky / děti z území Ukrajiny

    Zápis k povinné školní docházce a předškolnímu vzdělávání určený pro přijímání cizinců, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná ochrana v…

    čtvrtek | 26.květen 2022 | 11:58

NAŠE ŠKOLA

  • NOVÉ ŠATNY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
čtvrtek, 12 květen 2022 12:57

Historický úspěch našich florbalistů

Dne 4. května se na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše uskutečnilo očekávané okresní superfinále ve florbalu. Na tento turnaj se probojovala pouze 4 nejlepší družstva mladších i starších žáků (dohromady tedy 8 družstev) z celého okresu Děčín.
Kluci z Březovky na tuto soutěž postoupili po výborných výkonech v okrskovém kole a ve stejném duchu pokračovali i tentokrát. Po suverénních vítězstvích 7:1 nad Českou Kamenicí a 5:2 nad Benešovem borci netrpělivě a poměrně dlouho čekali na rozhodující zápas s „domácím“ Vrchličákem. Karty byly jasně rozdány – pokud zvítězíme nebo remizujeme, postupujeme do kraje. Zápas byl úplně posledním na celém turnaji. Před ohromnou diváckou kulisou se odbýval nervy drásající souboj s několika zvraty ve skóre a s několika vyloučeními. Nakonec to kluci zvládli a po remíze 4:4 postoupili podruhé v historii naší školy do krajského finále v Teplicích. Nastoupili jsme v tomto složení: Bruno Jednorowicz, Honza Doležal, Domča Sedláček, Kevin Kváš, Štěpán Polak, Ondra Koloušek, Radim Pavlíček, Roman Kvasnička, David Bozseník a Roman Hynčica.

Dne 10. května došlo v teplické sportovní hale ke kýženému krajskému finále. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Březovka nastoupila hned k úvodnímu střetnutí celého turnaje proti gymnáziu Bohosudov. Bohužel prohrála. Roli sehrálo mnohem větší hřiště i větší počet hráčů na place. Ve druhém utkání se už vše srovnalo a kluci porazili Roudnici 3:2. Posledním soupeřem ve skupině byl Pernštejn, se kterým si hoši poradili přesvědčivě 3:0 a postoupili tak do čtvrtfinále. Zde na kluky čekal Most a bohužel od prvních sekund zápasu bylo znát, že tento soupeř nám nesedí. Po prohře se tak „březováci“ umístili na konečném 5.místě. Je to veliký úspěch a my budeme doufat, že v příštích letech na tento počin navážeme. Školu na kraji reprezentoval kromě výše zmíněných hráčů ještě Oliver Keleši.

Mgr. Michal Pazderka

Přečteno: 196 x