• VLASTNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNA

pondělí, 20 červen 2022 13:19

NPR Růžák

Ve středu 16. června 2022 se v rámci programu „Škola národního parku“ žáci 7.A zúčastnili botanické exkurze/brigády na Růžovském vrchu. Cílem bylo žáky seznámit s květenou NPR Růžák a zapojit je do potlačení šíření invazivní netýkavky malokvěté.

Aby žáci vytrhávali jen to, co mají, museli se nejprve seznámit s tím, jak taková netýkavka malokvětá vypadá, a navíc ji museli umět odlišit od naší původní netýkavky nedůtklivé, která mnohde tvořila s invazivní netýkavkou smíšené porosty. Žáci rozlišování rostlin zvládli na výbornou a opravdu vytrhávali jen ty rostliny, které měli.

Práce ve stínu lesa byla příjemná, avšak směrem k vrcholu již některým docházely síly a také zásoby pití a jídla. I přes vypětí sil zvládli žáci vyčistit od netýkavky malokvěté nejdůležitější části NPR, za což jim patří pochvala. Za vynaložené úsilí jsem pak žáky odměnil zmrzlinou.

Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili, a rovněž děkuji zaměstnancům NP České Švýcarsko Mgr. Ivaně Markové a Ing. Jarmile Judové za realizaci této akce.

Galerie Obrázků