pondělí, 20 červen 2022 13:24

Ceny pro mladé biology

Naše škola každoročně uděluje publikace nejšikovnějším žákům, kteří se zapojují do soutěží s biologickou tématikou. Letos byly ceny předány žákům v pátek 17. června 2022.

Nela Havránková obdržela nejnovější vydání knihy Savci České republiky, ve které se dozví nejen jak jednotlivé savce od sebe rozeznat a kde se u nás vyskytují, kniha zároveň pojednává i o ekologii a ochraně savců.
Jan Miškovský potom dostal publikaci Motýli, která mu pomůže v orientaci mezi základními druhy nočních a denních motýlů.
Lukáš Hartig dostal knihu Ptáci Česka a Slovenka, která obsahuje QR kódy s hlasy příslušných ptáků a Thahn Luan Vo pak bude rozšiřovat své znalosti botaniky s knihou Co tu kvete?

Knihy pro žáky nebyly vybrány náhodně. Žáků jsem se nejdříve zeptal, jaké zaměření by měly knihy mít a poté jsem vybral nejvhodnější tituly, které znám a mnohdy i sám vlastním ve své knihovně. Žáky ceny velice potěšily.

Děkuji jim za výkony, které letos předvedli ve vědomostních soutěžích a za jejich zájem o přírodu jako takovou.

Přečteno: 237 x Naposledy změněno pondělí, 20 červen 2022 13:32