středa, 07 září 2022 14:29

Mezinárodní noc pro netopýry

Mezinárodní noc pro netopýry Mgr. Bc. Lukáš Bartoň

V pátek 2. září 2022 se vybraní žáci naší školy měli možnost účastnit akce Mezinárodní noc pro netopýry nedaleko Cvikova u jeskyně Naděje. Na této akci se návštěvníci mají možnost seznámit s prací chiropterologů, kteří zde provádějí odchyty do nárazových sítí a následně netopýry přeměřují, váží a určují a všechna tato data zapisují pro vědecké účely. Mimo to jsou zde presentováni i handicapovaní netopýři, jejichž zranění jim nedovolují návrat zpět do přírody. Pro zájemce je zde pak každoročně stánek CHKO Lužické hory, kde si lidé mohou nabrat propagační materiály a drobné suvenýry atd.

Letos jsme se s žáky vydali na netopýry po dvouleté pauze způsobené coronavirem. Počasí nám toho dne přálo a netopýrů se chytalo velké množství. Viděli jsme v několika kusech netopýra velkého, netopýra ušatého a velkouchého, netopýra vodního a netopýra řasnatého. Žáci měli pak možnost odchycené jedince vypustit zpět do přírody, což pro ně byl obrovský zážitek. Všichni jsme si akci náramně užili a doufejme, že i příští rok bude dobrá předpověď počasí, abychom mohli za netopýry opět vyrazit.

Další fotografie z akce na Facebooku Mezinárodní noci pro netopýry: zde

Přečteno: 188 x Naposledy změněno středa, 07 září 2022 14:40