• MODERNÍ POMŮCKY

pátek, 14 říjen 2022 13:28

Mykologická výstava v Ústí nad Labem

V pondělí 3. října 2022 se žáci z Biologického kroužku vydali do muzea Ústí nad Labem, aby zde shlédli výstavu hub, které aktuálně rostou v našich lesích a na našich loukách.

V úvodu si žáci nejprve prošli výstavou samostatně, následně pak proběhla komentovaná část od zaměstnankyně muzea. Výčet druhů byl obsáhlý, žáci měli možnost vidět vedle sebe jak běžné učebnicové druhy, tak i druhy, o kterých by ani neřekli, že patří mezi houby.

Po projití výstavy se žáci přesunuli do vzdělávacích prostor muzea, kde pro ně byly připraveny různé aktivity. Prohlédli si zde houby pod bino-lupou, vyzkoušeli funkčnost nebo spíše nefunkčnost aplikace k určování hub (vývojáři aplikace mají ještě co vylepšovat), zahráli si společenskou hru s houbovou tématikou a někteří si vyzkoušeli psaní brkem pomocí inkoustu z hnojníku.

Já i žáci jsme se shodli, že výstava byla povedená a všichni jsme si ji užili.