• VYBAVENÍ TŘÍDY

pátek, 13 leden 2023 13:08

Biologická olympiáda

Dne 19. prosince 2022 proběhlo na naší škole školní kolo Biologické olympiády. Letošní 57. ročník soutěže je zaměřen na téma bezlesí. Jako vždy, tak i letos se soutěžilo ve dvou kategoriích: kategorie C – žáci 8. a 9. tříd a kategorie D – žáci 6. a 7. tříd. Soutěžící museli prokázat znalosti v poznávání přírodnin, dále plnili laboratorní práci a vypracovávali test, který obsahoval otázky a úkoly související s letošním tématem soutěže. První dva vítězové za každou kategorii pak postupují do okresního kola soutěže.

Letos za kategorii C soutěžili pouze 3 žáci. Umístili se následovně:

1. místo: Jan Miškovský
  2. místo: Tereza Leginová
  3. místo: Nela Havránková

V kategorii D soutěžilo 5 žáků. Jejich umístění bylo následovné:

1. místo: Vojtěch Miškovský
  2. místo: Lukáš Hartig
  3. místo: Lucie Leginová
  4. místo: Jan Drobúl
  5. místo: Ondřej Pšenička

Žáky, kteří postupují do okresního kola čeká ještě spousta práce. Podmínkou pro účast v okrese je vypracování tzv. vstupního úkolu. Žáci budou muset dělat různá pozorování, měření apod. v závislosti na zvoleném tématu práce.

Pro zvýšení šancí na úspěch mají naši žáci možnost chodit na zájmový útvar Příprava na Biologickou olympiádu, který na škole vedu a ve kterém soutěžící zdokonalují své znalosti v aktuálním tématu daného ročníku a v poznávání přírodnin.

Našim žákům budeme držet palce v okresním kole soutěže, které proběhne pro kategorii C dne 20.04.2023 a pro kategorii D dne 30.03.2023.