• TŘÍDA

čtvrtek, 26 leden 2023 13:03

Muzeum Ústí nad Labem - exkurze

Ve čtvrtek 19. ledna se soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech ve školním kole Biologické olympiády, měli možnost podívat do depozitáře zoologického oddělení Muzea Ústí nad Labem. S poutavým výkladem Mgr. Václava Berana byl žákům představen výběr ptáků a savců České republiky. Žáci si mohli vyzkoušet poznávaní zvířat, která znají mnohdy jen z obrázků, některá zvířata poznávali hravě, jiná s obtížemi (náročnější na poznání byli např. lasice hranostaj a lasice kolčavu či krkavcovití ptáci). Žáci měli možnost i nahlédnout do laboratoře muzea. Na památku si každý mohl odnést pero ze supa himalájského.

Akce byla vydařená, od žáků se mi dostalo pouze kladného hodnocení. Škoda, že jsme měli na exkurzi jen jednu hodinu, i ta ale byla zajisté velice přínosná pro všechny zúčastněné.

Na závěr bych rád poděkoval Mgr. Václavu Beranovi za to, že si na naše žáky udělal čas a obohatil je o množství zajímavých informací ze života zvířat.