Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Sběrová soutěž tříd

    Svázané a třídou označené balíčky noste do 28. dubna 2023 pod schodiště u šaten, jejich odvoz proběhne během prvního květnového…

    čtvrtek | 23.únor 2023 | 13:19

NAŠE ŠKOLA

  • PROSTŘEDÍ ŠKOLY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
čtvrtek, 26 leden 2023 13:03

Muzeum Ústí nad Labem - exkurze

Ve čtvrtek 19. ledna se soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech ve školním kole Biologické olympiády, měli možnost podívat do depozitáře zoologického oddělení Muzea Ústí nad Labem. S poutavým výkladem Mgr. Václava Berana byl žákům představen výběr ptáků a savců České republiky. Žáci si mohli vyzkoušet poznávaní zvířat, která znají mnohdy jen z obrázků, některá zvířata poznávali hravě, jiná s obtížemi (náročnější na poznání byli např. lasice hranostaj a lasice kolčavu či krkavcovití ptáci). Žáci měli možnost i nahlédnout do laboratoře muzea. Na památku si každý mohl odnést pero ze supa himalájského.

Akce byla vydařená, od žáků se mi dostalo pouze kladného hodnocení. Škoda, že jsme měli na exkurzi jen jednu hodinu, i ta ale byla zajisté velice přínosná pro všechny zúčastněné.

Na závěr bych rád poděkoval Mgr. Václavu Beranovi za to, že si na naše žáky udělal čas a obohatil je o množství zajímavých informací ze života zvířat.

Mgr. Lukáš Bartoň

Přečteno: 47 x