• VLASTNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNA

pátek, 17 březen 2023 11:20

Návštěva druháků u hasičů

Krásné zážitky si odnesli žáci druhých ročníků z návštěvy hasičské zbrojnice v Děčíně.

Po zhlédnutí krátkého videa o tom, co všechno obnáší  práce hasičů, si děti prohlédly prostory zbrojnice a hlavně vyzkoušely různé vybavení. Při prohlídce viděly zázemí hasičů pro jejich práci při 24 hodinové pracovní směně. Prohlédly si učebnu, kuchyňku, prostory pro praktický výcvik, posilovnu, šatny, šachtu s tyčí pro spouštění při poplachu a nejzajímavější samozřejmě byla hasičská technika v garážích. Tam se děti seznámily kromě hasičských aut a cisteren s pomůckami pro hašení, vyprošťování, řezání a pro první pomoc. Svou sílu ukázaly při přenášení raněného v plachtě, kde jim mimo jiné dělala figurantku odvážná paní učitelka. Měly možnost obléct si různé ochranné obleky, helmy a  batoh s kyslíkovou láhví.

Exkurze byla zajímavým zpestřením výuky a možnost seznámit se názorně s činností hasičů se dětem velice líbila.

Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Zahálkové Pavlíně za zprostředkování této prohlídky.

Jana Slavíková, Mgr. Jana Bašistová a Mgr. Pavlína Zahálková

Přečteno: 119 x Naposledy změněno pátek, 17 březen 2023 15:40