pátek, 03 listopad 2023 14:53

Hrabání listí v Zoo Děčín

V pondělí 30. 10. 2023 se vybraní žáci z druhého stupně účastnili akce "Hrabání listí v Zoo Děčín".

Žáci měli letos za úkol uklidit výběh makaků. Před samotným úklidem dostali žáci pokyny, jak se chovat v areálu zoo, poté si děti rozdělily jednotlivé role, ve kterých se následně různě prostřídaly – někteří hrabali, jiní odváželi listí kolečkem nebo skládali listí v kontejneru.

Žáci zde odvedli poctivý kus práce, po celou dobu se chovali přímo vzorně, za což dostali i pochvalu od zaměstnankyně zoo při závěrečné kontrole uklizeného výběhu. Po uklizení nářadí byly dětem za odvedenou práci rozdány volné lístky do zoo a rovněž udělena pochvala do eŽK.

Zbývající čas jsme pak nejvíce strávili u výběhu lišek polárních, které jsou v zoo nejnovějším přírůstkem.

Počasí akci přálo a vše se vydařilo dle plánu.

Všem účastníkům děkuji a budu se těšit opět někdy příště.