• VARIABILNÍ PROSTŘEDÍ

úterý, 07 listopad 2023 22:41

Muzeum Česká Lípa

Ve středu 1.11.2023 se žáci navštěvující biologický kroužek účastnili exkurze do muzea v České Lípě, kde pro ně byl připraven vzdělávací program na téma biodiverzita.

Děti se během programu formou presentace a vzdělávacích aktivit a her seznámily s tím, co to biodiverzita je, jaké faktory ji negativně či pozitivně ovlivňují, hlouběji poznaly vybrané druhy invazivních rostlin a živočichů.

V druhé části exkurze se žáci měli možnost podívat do prostor muzea a prohlédnout si zejména přírodovědné oddělení. Bohužel času nebylo mnoho a shodli jsme se, že se budeme muset v budoucnu do muzea ještě jednou vypravit a věnovat více času samotné expozici plné nejenom preparovaných, ale i živých exponátů.

Všem účastníkům děkuji za milé strávení dne a budu se těšit opět někdy příště.

Galerie Obrázků