pondělí, 18 prosinec 2023 12:05

Pingpongová radost

Dne 14. 12. 2023 uspořádala již po šestnácté ZŠ Březová okresní finále ve stolním tenise. Jako vždy tento turnaj proběhl v děčínské hale SKST Děčín.

Letošní účast byla zcela mimořádná – do bojů se zapojilo téměř 150 dívek a chlapců. A tak se musel trochu změnit i systém soutěže.

Hrálo se ve skupinách a vítěz každé skupiny postupoval rovnou do boje o vítězství. Druzí v pořadí skupin bojovali o bronzové medaile. ZŠ Březová měla stejně jako každý rok zastoupení ve všech čtyřech kategoriích (mladší a starší žáci i žákyně) a vedla si
opět velmi úspěšně.

Na celkovém 2. místě skončili mladší žáci ve složení: Pavel Kminiak, Kuba Šejc, Honza Drobúl, Mára Hubený a Matěj Kubíska.

3. místo obsadily mladší dívky – ty nastupovaly v této sestavě: Martina Ortová, Vanessa Kunertová a Eliška Krammerová.

Na 5. místě skončili starší kluci, kterým boje o medaile unikly jen o vlásek.

Turnaj byl dlouhý, ale vydařený. Máme ohromnou radost nejen z počtu účastníků, ale především z výborné atmosféry a férových bojů. Vše to vystihl učitel z děčínského gymnázia, který řekl, že turnaj byl nesmírně náročný na
organizaci, ale skvěle zvládnutý a odehrávající se v neuvěřitelně přátelském prostředí.

Všichni zúčastnění si zaslouží velké uznání a my se budeme těšit opět za rok na viděnou.

Mgr. Michal Pazderka

Přečteno: 52 x Naposledy změněno čtvrtek, 21 prosinec 2023 14:18