středa, 20 prosinec 2023 12:22

Dva florbalové bronzy

Dne 15. 12. 2023 se na ZŠ Dr. Mir. Tyrše odehrálo florbalové okresní superfinále mladších i starších žáků.

Sport, který je již dlouhá léta nejobsazovanějším napříč všemi kategoriemi, opět nezklamal. I letos bylo přihlášeno celkově 15 týmů, a tak musela nejprve přijít na řadu okrsková kola, z nichž si cestu na závěrečný turnaj vybojoval pouze vítězný tým (starší žáci), resp. 2 nejlepší týmy (mladší žáci).

Březovce se podruhé v historii podařilo vybojovat postup v obou kategoriích. Vše ostatní už měl být svým způsobem jen bonus navíc. Věděli jsme, že dostat se na kraj přes tradiční finálové soupeře (ZŠ Kamenická a ZŠ Dr. Mir. Tyrše) bude velmi obtížné, ale do bojů jsme nešli se sklopenými hlavami.

Mladší kluci na úvod rozdrtili čtvrtou školu do party Gymnázium Varnsdorf v poměru 5:0. Pak bohužel nešťastně prohráli s Kamenickou 1:2, kdy se nám podařilo vyrovnat, ale údajně o půl sekundy po závěrečném signálu.

Starší kluci po většinu zápasu s Kamenickou vedli – bohužel 2 slepené góly rozhodly o naší prohře. Na ZŠ Dr.Mir.Tyrše ( pozdějšího vítěze ) obě naše družstva nestačila, a tak jsme mohli po zásluze slavit 2 bronzové medaile.

Mladší kluci hráli v tomto složení: Pavel Kminiak – Nikolas Nygrýn, Patrik Kukla, Kuba Šejc, David Hašek, Filip Šubrt, Lukas Mayer, Mára Hubený, Ondra Hercík, Pavel Hypša a Jirka Anděl.

Starší kluci nastupovali v této sestavě: Honza Dittrich – Ondra koloušek, Domča Sedláček, Roman Hynčica, Štěpán Polak, Radim Pavlíček, Oliver Keleši, Honza Doležal, Bruno Jednorowicz, David Tesař a Roman Kvasnička.

Gratulujeme a těšíme se na další florbalové úspěchy.

Mgr. Michal Pazderka