• MODERNÍ POMŮCKY

středa, 17 leden 2024 11:17

Za bobry na Ploučnici

V pátek 12. ledna 2024 se vybraní žáci měli možnost účastnit večerní exkurze za bobry žijícími na Ploučnici.

S dětmi se na akci vydali i rodiče. Sešli jsme se na dvoře školy, odkud jsme se vydali směrem k Ploučnici. U řeky byla první zastávka, kde jsme si krátce řekli něco málo o životě bobrů, pak jsme pokračovali v trase dále po proudu až k ústí řeky do Labe.

Z počátku nám štěstí moc nepřálo, ve světlech baterek se ukázalo jen pár okousaných větví, u bobřích nor nebyla rovněž žádná aktivita. Zpět jsme se vraceli po stejné trase a stále pátrali po bobrech, a nakonec se nám jednoho opravdu podařilo najít.

Zvíře bylo při břehu na pár metrů od nás, takže jsme si ho mohli i dobře prohlédnout. Akce tedy nakonec dopadla dle plánů.

Děkuji všem za účast na akci a budu se těšit opět někdy příště.