• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

úterý, 30 leden 2024 12:20

Chemický wokshop na UJEP

Ve dnech 18. a 19. ledna jsme pro žáky 8. ročníků naší školy zorganizovali výjezd na přírodovědeckou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Žáci měli možnost vyzkoušet si práci v chemické laboratoři. A zároveň navštívili centrum pro virtuální realitu a modelování krajiny.

V laboratoři si každý vyzkoušel několik chemických pokusů - přípravu dendritických krystalů, barevné bengálské ohně a práci s tekutým dusíkem. Třešničkou na dortu pro zájemce bylo vzplanutí propanbutanové pěny přímo v dlaních.

V centru virtuální reality si žáci prohlédli a vyzkoušeli několik moderních a velmi zajímavých stanovišť. Práci s termokamerou, hlukoměrem a nejrůznějšími mapovými aplikacemi. Seznámili se s 3D tiskem. Největšími favority se zcela jistě stalo cestování po světě prostřednictvím virtuální reality a Sandbox aneb "pískoviště", kde si každý mohl vymodelovat vlastní krajinu včetně vrstevnic.

Další setkání na fakultě už nyní domlouváme a těšíme se.

Ing. Štěpánka Řežábková a Mgr. Ivana Langrová