• NOVÉ ŠATNY

pondělí, 05 únor 2024 14:57

Sčítání ptactva na Starém Městě

V neděli 28. ledna 2024 se žáci navštěvující Biologický kroužek účastnili akce sčítání ptactva na Starém Městě.

Dosud jsme se zaměřovali pouze na populaci vrabců, od letošního roku jsme naše pozorování zaměřili na veškeré ptactvo Starého Města.

Za chladného rána jsme se s dětmi vydali do ulic vybaveni mapami a záznamovými archy, a zapisovali všechny určitelné druhy ptactva. Celkem bylo pozorováno 17 různých druhů, celkové počty jsme ještě nevyhodnocovali. Nejzajímavější pozorované druhy byly střízlík obecný, šoupálek nebo dlask tlustozobý.

Po skončení sčítání jsme se vydali k soutoku Labe a Ploučnice a k Zámeckému rybníku pozorovat vodní ptactvo. Viděli jsme krom běžných druhů i druhy chráněné zákonem – morčáka velkého, potápku malou a ostralku štíhlou.

Děkuji všem žákům za účast a budu se těšit na některé z dalších akcí.