• PROSTŘEDÍ ŠKOLY

pátek, 01 březen 2024 12:52

Děčínský laický záchranář 2024

Ve spolupráci se záchrannou službou a SZŠ v Děčíně dne 21. 2. 2024 proběhla soutěž žáků 9. ročníků v poskytování první pomoci.

Soutěž se uskutečnila v obchodním domě Korál, kde byly simulovány velmi reálné situace. Soutěžící museli zvládnout prakticky velmi obtížné problémové situace, ošetřit zraněné, reagovat v týmu, resuscitovat zraněné a celkově zvládnout i své vědomosti.

Všem týmům z celého okresu byla udělena velká pochvala. Mladým lidem, kteří se nebojí poskytovat pomoc v reálném světě patří velký obdiv.

Naši školu reprezentovali: Míla Musil, Kačka Tóthová, Nikča Plevačová, Terka Veselá a nové zkušenosti ziskavala děvčata Kája Šenková a Nelča Průchová. Celý tým získal velmi krásné 4. místo.

Všem gratulujeme.

Mgr. Pavlína Kopejsková