• VENKOVNÍ HŘIŠTĚ

pátek, 01 březen 2024 13:33

Muzeum Ústí nad Labem

Ve středu 28.února 2024 měli soutěžící v přírodovědných soutěžích možnost podívat se do depozitáře zoologie muzea Ústí nad Labem.

Průvodcem nám byl Mgr. Václav Beran, který dětem představil běžné i vzácné druhy ptáků a savců. Žáci si procvičili praktické poznávání zvířat a dozvěděli se množství nových informací. Dále se podívali do zázemí zoologické laboratoře, kde si měli možnost prohlédnout např. zbytky kořisti z hnízd sokola stěhovavého, mražený kadáver samce kočky divoké nebo přístroj zvaný lyofilizátor.

Děti si z prohlídky odnesly spoustu nových informací a zážitků. Na závěr bych rád poděkoval panu Beranovi za jeho ochotu a čas, který nám věnoval a děkuji i dětem, za jejich zájem o přírodu.

Galerie Obrázků