pondělí, 04 březen 2024 10:57

Výlet Praha - Vyšehrad 6.A

Třída 6. A se 29. února 2024 vydala poznávat Prahu a její historii i současnost.

Po příjezdu vlakem do Prahy na hlavní nádraží jsme se vydali metrem na Vyšehrad. Zde na nás již čekal organizátor bojovky Akční Vyšehrad a naše skupina se rozhodla pořádně zabojovat.

V první části hry jsme se společně vydali napříč Vyšehradem, pověstmi, legendami, staletími až do současna, společně jsme objevovali historii Vyšehradu a konfrontovali pověsti a vědecké závěry. Získávali jsme dukáty a s nadšením postupně získávali plný měšec.

Ve druhé části nás čekala bojovka s mapou v ruce. Žáci v týmech podle mapiček hledali stanoviště a plnili úkoly. Hra se točila kolem Myslbekových soch, Baziliky sv. Petra a Pavla, vzpomínek na neznámé osobnosti z učebnic, starého vyšehradského paláce.

Po úspěšné bojovce jsme se vydali společně do centra Prahy a objevovali jsme krásy současné Prahy. Plni zážitků jsme nasedli na vlak a plni pozitivní energii jsme se vrátili do Děčína.

Třída 6. A je prima parta.

Mgr. Pavlína Kopejsková