úterý, 19 březen 2024 11:57

Základy první pomoci ve 4.A

Ve čtvrtek 14. března se žáci 4.A seznámili se základy první pomoci a zúčastnili se velice zajímavé a interaktivní přednášky na téma úrazy, druhy krvácení, záchvaty, zástavy srdce a dechu.

Všechny děti si mohly vyzkoušet umělé dýchaní a masáž srdce, obvázat spolužákovi zlomenou ruku a jak správně použít škrtidlo. Dále se žáci dozvěděli důležité informace k transportu zraněného a jak správně postupovat při volání záchranné služby. Při této příležitosti si žáci zopakovali všechna důležitá telefonní čísla.

Poutavou přednáškou z oblasti zdravovědy nás provázel zaměstnanec Záchranné služby Ústeckého kraje a zároveň zaměstnanec Krajské zdravotní nemocnice v Děčíně, pan Mgr. et Bc. Jan Charvát, Dis.

Děti přednáška vyloženě nadchla, aktivně se zapojovaly do činností a i celé dvě vyučovací hodiny se jim zdály málo a ani nechtěly mít přestávku. Zpětná vazba od nich je pozitivní.

Mgr. Martina Landovská, třídní učitelka