středa, 20 březen 2024 09:55

Biologický kroužek - PR Arba

V pátek 15. března 2024 se žáci z Biologického kroužku účastnili exkurze do PR Arba.

Cílem exkurze byly bledule, které jsou v této době v plném květu.

Krom bledulí, kterých se udává, že zde kvete téměř 50 tisíc, jsme měli možnost pozorovat zmiji obecnou, skokany hnědé i s jejich vajíčky, pijavky koňské predující na vajíčkách skokanů, ropuchu obecnou anebo třeba ještěrku živorodou. Bonusem pak byl netopýr lovící nad mokřadem hmyz. Létal nízko a blízko a děti si ho tak mohly pěkně prohlédnout. Z rostlin zaujaly ostřice latnatá, kvetoucí sasanky hajní, křivatce žluté, prvosenky jarní či blatouchy bahenní.

Až na závěrečný déšť vyšla exkurze na výbornou a dětem se líbila. Budu se těšit opět příště.