• MODERNÍ POMŮCKY

středa, 20 březen 2024 09:40

Biologická olympiáda - okresní kolo, kat. C

V úterý 19. března 2024 se žákyně Nela Havránková a Tereza Leginová účastnily okresního kola Biologické olympiády - kategorie C (žáci 8. - 9. tříd) na Gymnáziu Děčín.

Své znalosti z biologie poměřily s dalšími 14 soutěžícími tradičně v poznávání organismů, laboratorní práci a testu vědomostí. Aby se mohly dívky umístit, musely ještě vypracovat vstupní úkol. Obě si letos vybraly "Řízkování rostlin". Během tohoto úkolu pozorovaly růst kořínků rostliny při různém způsobu seříznutí řízku. Nejlepších výsledků v porovnání s ostatními dosáhly v poznávání organismů, jako jediné měly ze vstupních úkolů 10 bodů z deseti.

V soutěži se Nela umístila 9. místě a Tereza na skvělém 6. místě.

Soutěžím gratuluji!

Přečteno: 16 x Naposledy změněno pátek, 05 duben 2024 13:51