• VARIABILNÍ PROSTŘEDÍ

čtvrtek, 25 duben 2024 09:37

Druháci a třeťáci ve škole v přírodě

V týdnu od 8. do 12. dubna vyjeli žáci 2. a 3. tříd do školy v přírodě do Hejnic, do malebného městečka, které se nachází v těsné blízkosti nejcennějších partií Jizerských hor.

Žáci zde měli na celý týden připravený program „Hurvínkovy cesty do přírody“. Celým týdnem je tedy provázel Hurvínek, který jim pomocí pohádek a různých her přiblížil život chráněných druhů živočichů.

Hned po příjezdu jsme se ubytovali v krásně vymalovaných pokojích, které tematicky ladily s naším programem, a tak děti usínaly např. v jezevčí noře, v hmyzím hotelu, ve včelím hnízdě anebo v mraveništi. Pak jsme se seznámili s programem celého týdne, podívali jsme se po okolí a postavili pár domečků pro skřítky v lese.

Další dny jsme se vydali do Jizerskohorských bučin hledat tajemné mloky, seznámili jsme se s životem vzácného tetřívka, šli jsme po stopách rysa, seznámili jsme se s našimi nejběžnějšími rybami nebo jsme poznávali různé druhy motýlů.

Na závěr týdne jsme si také prohlédli nedaleké Lázně Libverda, kde jsme ochutnali lázeňské oplatky, nakoupili pár suvenýrů a příjemně zakončili náš pobyt. Stihli jsme si dát zmrzlinu a nakoupit si
v místním šopíku.

Někdy i malinká slzička ukápla, ale týden utekl jako voda a my jsme balili kufry.

Program byl opravdu pestrý a vyčerpávající. Žáci tak zábavně porozuměli, proč jsou některá zvířata ohrožena a jak můžeme přispět k jejich ochraně, a zároveň na příkladech těchto živočichů poznali různá prostředí jako je les, louka, řeka, anebo obecnější skupiny např. ryby, hmyz a šelmy.

Počasí nám přálo celý týden a děti si tak školu v přírodě užily opravdu v přírodě.

Mgr. Petra Jahodová

Přečteno: 40 x Naposledy změněno čtvrtek, 25 duben 2024 18:39