• TŘÍDA

čtvrtek, 11 duben 2024 09:33

Ukliďme svět

V sobotu 6. dubna 2024 se hrstka dobrovolníků z naší školy účastnila úklidové akce Ukliďme svět.

Již několik let uklízíme břehy při PP Nebočadský luh od odpadu naplaveného Labem při jarním tání sněhu. Jako každý rok, tak i letos se v sebraném odpadu vyskytovaly zejména plasty.

Během úklidu jsme s dětmi pozorovali i množství zvířat, obývajících tuto lokalitu – hnízdící labutě velké, husici nilskou, splešťuli blátivou, někdo měl i štěstí pozorovat myšici temnopásou, běhající ve vegetaci pod nohama. Skoro na každém kroku pak byly k vidění okusy způsobené bobrem, který zde rovněž žije.

Počasí letos akci přálo, žáci odvedli velký kus práce. Všem účastníkům děkuji, že si ve svém volnu udělali čas a vykonali něco dobrého pro přírodu.

Budu se těšit opět za rok.

Přečteno: 12 x Naposledy změněno čtvrtek, 25 duben 2024 18:38

Galerie Obrázků