Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Sběrová soutěž tříd

    Svázané a třídou označené balíčky noste do 28. dubna 2023 pod schodiště u šaten, jejich odvoz proběhne během prvního květnového…

    čtvrtek | 23.únor 2023 | 13:19

NAŠE ŠKOLA

  • VYBAVENÍ TŘÍDY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pátek, 17 březen 2023 11:24

Vlk – náš staronový soused

V pondělí 13. března se děti z Biologického kroužku účastnily komentované výstavy s názvem „Vlk – náš staronový soused“, která je situovaná na děčínském zámku. Výstavou nás provázeli zoologové z CHKO České Středohoří - Mgr. Adéla Vyskočilová a Mgr. Petr Máslo. Během poutavého výkladu se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací ze života vlků – jak se vlci chovají, kde se vyskytují, čím se živí a mnoho dalšího, na závěr pak obdržely komiks, samolepku, záložku a klíčenku s vlčí tématikou.

Na závěr bych rád poděkoval zaměstnancům CHKO za realizaci programu pro naše žáky.

Mgr. Lukáš Bartoň

pátek, 17 březen 2023 11:20

Návštěva druháků u hasičů

Krásné zážitky si odnesli žáci druhých ročníků z návštěvy hasičské zbrojnice v Děčíně.

Po zhlédnutí krátkého videa o tom, co všechno obnáší  práce hasičů, si děti prohlédly prostory zbrojnice a hlavně vyzkoušely různé vybavení. Při prohlídce viděly zázemí hasičů pro jejich práci při 24 hodinové pracovní směně. Prohlédly si učebnu, kuchyňku, prostory pro praktický výcvik, posilovnu, šatny, šachtu s tyčí pro spouštění při poplachu a nejzajímavější samozřejmě byla hasičská technika v garážích. Tam se děti seznámily kromě hasičských aut a cisteren s pomůckami pro hašení, vyprošťování, řezání a pro první pomoc. Svou sílu ukázaly při přenášení raněného v plachtě, kde jim mimo jiné dělala figurantku odvážná paní učitelka. Měly možnost obléct si různé ochranné obleky, helmy a  batoh s kyslíkovou láhví.

Exkurze byla zajímavým zpestřením výuky a možnost seznámit se názorně s činností hasičů se dětem velice líbila.

Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Zahálkové Pavlíně za zprostředkování této prohlídky.

Jana Slavíková, Mgr. Jana Bašistová a Mgr. Pavlína Zahálková

pátek, 10 březen 2023 13:49

Sportovní gymnastika 2023

Naše škola již tradičně pořádá sportovní akce pro celý okres. V tomto roce jsme pokračovali v krásné tradici a opět jsme uspořádali okresní přebor ve sportovní gymnastice. Gymnasté a gymnastky se sešli v krásné gymnastické hale, aby předvedli výkony, na které se připravovali velmi aktivně. Mladí sportovci a sportovkyně vytvořili v sportovní hale krásnou a přátelskou atmosféru a předvedli velmi kvalitní výkony. Závodilo se celkem v pěti kategoriích od mladších chlapců a dívek až po kategorii střední školy. Naše týmy opět předvedly krásné sportovní výkony a sportovci si během závodů zvýšili obtížnost. Děvčata předváděla ladnost a krásu spojenou i s obtížností a kluci sílu, vytrvalost a přesnost. Týmů bylo opravdu hodně, ale vítězem je jen jeden.

1. místo obsadili naši mladší i starší chlapci

Za tým starších chlapců závodili: Jára Moučka, Tomáš Novotný, Michal Svoboda, Jan Dittrich a Jan Wojnarowski. Svou kategorii vyhrál Jan Ditrich.

Mladší kategorii reprezentovali: David Tesař, který vyhrál svou kategorii. Tým doplnili: Lukáš Hartig, Lukáš Hercík a Dan Šimák.

Naše děvčata předvedla krásu a ladnost a obsadila krásné 5. místo v mladší kategorii.

V kategorii starších dívek vyhrály celkově naše dívky ve složení: Laura Mikelová, Adéla Pirunčíková, Tereza Veselá, Markéta Bulyhová.

V týmu také předvedly své výkony: Lea Fenclová, Eliška Capoušková, Eliška Halgašová,Nicol Čtvrtníková, Alica Kobyscha, Saša Vollínová, Marie Camargo, Tereza Hejnová, Verča Novotná, Lea Hynková, Eliška Kramerová.

Velké poděkování zaslouží pan rozhodčí M. Pazderka a profesionální rozhodčí O. Klaudyová, K. Kopecká, tým asistentek - Nela Ješetová a Kateřina Macíková a IT technik Jan Zedník, bez kterých by závod neproběhl v pohodové a sportovní atmosféře.

Všem gratulujeme a držíme pěsti do dalších ročníků.

Organizátor akce Mgr. Pavlína Kopejsková

čtvrtek, 02 březen 2023 13:44

Městské kolo recitační soutěže

Dne 1. března se v prostorách velkého sálu v DDM na Teplické ulici v Děčíně konalo Městské kolo Recitační soutěže. Do tohoto kola postoupilo celkem 9 našich žáků, kteří se úspěšně probojovali sítem školního kola. Každý z postupujících musel mít na Městské kolo připravené 2 básničky. S výběrem básniček pomáhali žákům vyučující českého jazyka.

I když se nikomu z našich žáků nepodařilo umístit se na prvních třech pozicích, my moc gratulujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Naši školu na Městském kole recitační soutěže zastupoavli: Matěj Kramer, Bruno Flemmer, Kristýna Bílková, Tereza Hynčicová, Zbyňda Ponec, Vanessa Kunertová, Verča Novotná, Michael Bartoš a Kačka Tóthová.

Děkujeme paní asistentce Jitce Benešové za doprovod žáků na soutěž.

Mgr. Lucie Štěpánková

pátek, 10 březen 2023 13:40

Geologie severních Čech

V pondělí 06. března 2023 se žáci devátých tříd měli možnost účastnit vzdělávacího programu v muzeum Ústí nad Labem s názvem Geologie severních Čech.

V úvodní části byli seznámeni s tím, co je během programu čeká, následně žáci utvořili 3 skupiny, které se postupně vystřídaly na 4 různých stanovištích. Žáci zde plnili zde rozličné úkoly, výsledky svých zjištění si zapisovali do záznamového archu. Vyzkoušeli si například určování hornin typických pro severní Čechy, dále si například mohli vyzkoušet určování vlastností různých minerálů s pomocí technik jako je rytí do porcelánu nebo skla. Seznámili se i s pravěkou faunou, po které nám zbyly pouze fosilie – žáci si měli šanci prohlédnout různě velké amonity, mamutí kel, mamutí stoličku aj.

Celý program proběhl hladce, žáci pilně pracovali a dozvěděli se mnoho informací o geologii severních Čech. Musím je za odvedenou práci všechny pochválit, k mému překvapení mnozí z nich byli schopni určit několik druhů hornin, které měli šanci vidět jen jako vystavené vzorky ve vitrínách učebny přírodopisu.

Mgr. Lukáš Bartoň

úterý, 07 březen 2023 11:49

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU 2023/2024

Informace k zápisům do 1. tříd pro školní rok 2023/2024

V hodinách literatury se již několik měsíců zabýváme českou prózou 20. století.

Jedním z očekávaných výstupů je znalost základních literárních směrů a významných představitelů v české literatuře. Z pestré nabídky slavných Čechů si žáci vybrali některé a vytvořili v rámci projektu zajímavé medailony doplněné vlastními kresbami.

Jako tradičně jsou práce vystaveny vedle třídy 9. B.

Mgr. Iva Košková

úterý, 07 březen 2023 10:53

Akce ŠD - Ukázka společenských tanců

BELLA DANZA je taneční škola v Děčíně. Po domluvě v pátek 3. března navštívili její zástupci naší školní družinu. V tělocvičně si děti mohly pod vedením zkušených trenérů nacvičit základní kroky společenského tance Salsa. Nejprve jednotlivě, posléze ve dvojici. 

Poté následovala ukázka společenských tanců Samba, Rumba a Jive děvčat z taneční školy. a poté valčík v podání lektorů této školy. Všechny tance doprovodila energická hudba.
Bylo to milé taneční zakončení týdne.
 
vychovatelky ŠD
čtvrtek, 02 březen 2023 13:20

Zápisový lístek pro vycházející žáky

Zápisový lístek - slouží jako vstupenka na SŠ, na kterou bylo Vaše dítě přijato. Může být přijato na obě dvě školy, v tom případě odevzdáváte zápisový lístek na školu či obor (pokud se jedná o jednu školu), kterou preferujete.

Zápisový lístek se bude vydávat zákonnému zástupci v termínu od 6. března do 10. března 2023 v kanceláři školy v následujících časech:

Po 7.00 -14.00
Út 7.00 - 15.30
St 7.00 - 15.00
Čt 7.00 - 15.30
Pá 7.00 - 13.00

Zápisový lístek - slouží jako vstupenka na SŠ, na kterou bylo Vaše dítě přijato. Může být přijato na obě dvě školy, v tom případě odevzdáváte zápisový lístek na školu či obor (pokud se jedná o jednu školu), kterou preferujete.

Zápisový lístek doma pečlivě uložte, budete jej odevzdávat na příslušnou střední školu do deseti dnů od vyhlášení výsledků přijímacího řízení.

Mgr. Martina Hanzaliusová

 

 

Vynikající úspěch V. Miškovského v okresním kole zeměpisné olympiády!

Ve středu 22. února 2023 se v budově Magistrátu Děčín konalo okresní kolo zeměpisné olympiády.

Naši žáci se ve velké konkurenci rozhodně neztratili, ovšem nejvíce musíme vyzdvihnout úspěch Vojtěcha Miškovského z 6. třídy, který ve své kategorii obsadil celkové 2. místo a postupuje do krajského kola.

Všem našim žákům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Bc. Tereza Koštířová

Strana 1 z 50