středa, 13 květen 2020 15:12

Elektrárna Ledvice

Žáci sedmého ročníku navštívili infocentrum elektrárny Ledvice. Exkurzi zahájili v projekční místnosti, kde se prostřednictvím 3D filmu dostali do dávné minulosti a byli svědky vzniku uhlí.

Poté je pracovník elektrárny seznámil s provozem tepelné elektrárny, s její výstavbou, modernizací a s možností uplatnění absolventů technicky zaměřených středních a vysokých škol.

Po skončení teoreticky zaměřené přednášky se žáci vyvezli výtahem na 114 metrovou rozhlednu, zde si prohlédli krajinu pozměněnou těžební činností člověka, seznámili se s probíhající rekultivací krajiny. Prohlédli si významná místa viditelná z rozhledny - Děčínský Sněžník, Milešovku, Bořeň, vrcholky Krušných hor s Komáří vížkou, Hněvín.

Potom si mohli žáci v infocentru vyzkoušet on-line měření fotosyntézy živého stromu, pomocí různých projekcí se seznámili s technologií nového elektrárenského bloku, zhlédli video o rekultivaci, prohlédli si letecké snímky severočeské krajiny, poslechli si zvuky turbíny, chladící věže…

Nejvíce se žákům líbilo v přízemí infocentra, které je zaměřeno na dětské návštěvníky. Zde si vyzkoušeli mnoho her.