Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz
středa, 13 květen 2020 13:01

PD Doktora se nebojíme - 1.A,B

Prvňáčci se vypravili do Nemocnice Děčín na výukový program „Doktora se nebojíme“.

V úvodu se děti seznámily s lidským tělem, prohlédly si obrázky jednotlivých orgánů lidského těla. Na modelu pak poskládaly všechny orgány na správné místo.

Poté se pokusily zabalit potřebné věci pro případ hospitalizace v nemocnici.

Děti si vyzkoušely průběh lékařské prohlídky. Zjistily, k čemu slouží stetoskop, měření tlaku a odběr krve. Zkusily si namočit sádrový obvaz a čekaly, zda sádra opravdu ztvrdne. Vyzkoušely si funkci kapačky a dýchacího přístroje. Také se seznámily s některými dalšími lékařskými pomůckami.

Na závěr si prohlédly ambulanci a nefrologickou poradnu.

Po návratu do školy pak děti nakreslily obrázky z nemocničního prostředí.

Během tohoto programu se žáci blíže seznámili s činnostmi lékaře pracujícího v nemocnici či odborné ambulanci. Prohlédli si vybavení ordinace, lékařské přístroje a pomůcky na vyšetřování, sami si některé vyzkoušeli. Díky tomu se možná někteří z nich zbavili strachu z návštěvy lékaře.

Přečteno: 512 x Naposledy změněno středa, 13 květen 2020 13:17